kolmapäev, 15. november 2017

TUULERÕUGED  
Anname teada, et Pesamuna rühmas on levimas tuulerõuged. 

Tuulerõuged on äge nakkushaigus, mida põhjustab herpesviiruste rühma kuuluv Herpes varicellae-zoster -viirus. Haigus on äärmiselt kergesti edasikanduv, levib otsesel kontaktil haigega või piisknakkusena. Sagedamini põevad tuulerõugeid koolieelses eas lapsed.

Lõimetusaeg on 14–21 päeva. Haige on nakkusohtlik juba kaks ööpäeva enne lööbe ilmumist ning kuni kõikide lööbekollete koorikuga kattumiseni. Esimesed lööbeelemendid ilmuvad juustega kaetud peanahale ja näole, kust levivad rindkerele ning edasi kõikjale üle kogu keha.Tavaliselt tekib sadu vedelikuga täidetud villikesi punetaval alusel. Lööve võib sügeleda. Lööbimine kestab keskmiselt 5 päeva. Koorikud langevad ära umbes nädala või kahe jooksul.

Haigust diagnoositakse kliinilise pildi alusel. Ravi on suunatud tüsistuste vältimisele. Ville võib töödelda mõne antiseptikumiga. Palaviku korral kasutatakse paratsetamooli. Sügelemise vastu aitavad suu kaudu manustatavad allergiavastased ravimid. Laps peaks olema kodus kuni kõikide lööbeelementide kuivamiseni ja koorikuga kattumiseni.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar