teisipäev, 31. märts 2020

PLIRTS-PLÄRTS, LÄBI SAI MÄRTS...


BAUHAUSi aianduskalender


Märtsikuu oli sel aastal eripalgeline - Ootasime pikisilmi kevade saabumist. Ja ta saabuski... kahjuks mitte üksi, vaid koos koroonaga...
Kuu teine pool on olnud ettenägematu kurja viiruse ja eriolukorra kehtestamise tõttu. Nii kooli- kui lasteaialapsed on jäänud koos peredega kodurežiimile.


Mida tegime ja õppisime?

* Kuidas olla terve ja tugev?
Selle aktuaalse teema käsitlemise käigus räägiti, õpiti ja harjutati pidama puhtust - kätepesu, kuivatamine, kammimine, nina puhastamine jm. Tutvuti hügieenivahenditega- seep ja vesi, salvrätik, kamm ja peegel, poti kasutamine.

Tutvust tehti tervisele kasulike toiduainetega, prooviti erinevaid maitseid ja uuriti mis on meie menüüs pakutavate söökide sees ja mis nende nimetused. Meie reegel on, et igat toitu võiks alati proovida.Saadi teada, et haige olla on paha ja haigust tuleb hoolega ravida.

Arstimängus raviti terveks kõik nukud, mõmmid ja jänkud. Lisaks pidasime tähtsaks liikumist, värsket õhku ja puhkust.

* Muinasjutu- ja teatrikuu

Kindlasti on seda teemat käsitletud juba ka kodustes oludes - Raamatute väärtustamine ja hoidmine, piltide vaatamine, lapsele ettelugemine, mängimine käpiknukkudega, teatri tegemine, multikate vaatamine jne.
Sobivad on lihtsad ja lühikesed jutukesed, mis on ka kõigile vanematele ammustest aegadest tuttavad: Naeris, Tare-tareke, Kolm põrsakest, Kolm karu, Punamütsike, Kitsetall kes luges kümneni, Muna jne.


Missugune on Teie lapse lemmikraamat ja -muinasjutt?

Toreda lemmikraamatu saab ka kodus meisterdada (ajakirjadest väljalõigatud piltide kleepimine joonistuspaberile, lehtedest kokku panna raamat).
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar